Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Mi lesz a történelmi materializmusból, dialektikus materializmusból, marxista etikából vagy a tervutasításos rendszerből beszerzett tudományos minősítésekkel? Azok mennyivel hasznosabbak, mint Georgijev fordításai?
„Vagy milyen értékkel bír az MSZMP Politikai Főiskolája, amely végzettséggel komoly funkciókat töltöttek, töltenek be sokan még ma is? Túl sokáig üldögéltek az akadémikusok közt a szocialista tudomány örökös bajnokai, túl sok pártösztöndíjas, szakérettségis működése itatta át a társadalom szövetét. Most egy szerencsétlen történet utóhatásaként egyesek monstre átvilágítást követelnek, na nem ügynökügyben, hanem helyette. Kiválóan elmegy ezzel az idő. Alakulnak kisdoktorit vizsgáló bizottságok, aztán nagydoktorit, docentúrát ellenőrző grémiumok. Erőteljes tényfeltáró újságírást követel meg, hogy melyik felsőoktatási intézmény melyik karán, melyik párttitkár telefonált a vizsgáztató profnak, legyen kíméletes X. hallgatóval, mert nagy ígéret a KISZ-bizottság egén.
És ha valaki azt hiszi, hogy ez csak Gyurcsány Ferenccel történt meg, ha megtörtént, téved. A jó káderekre nem a Jóisten, hanem a kari párttitkár vigyázott. Mi lesz a történelmi materializmusból, dialektikus materializmusból, marxista etikából vagy a tervutasításos rendszerből beszerzett tudományos minősítésekkel? Esetleg az 1956-os forradalom rendszerváltás előtti doktori értekezéseivel? Azok mennyivel hasznosabbak, mint Georgijev fordításai? Eszmei értékük mára annyit sem ér, mint a papír, amelyre írták őket.
Schmitt Pál lemondott. Hányan követik majd?”